Forum

Nikon D6 Geliyor

NIKON, D6 VE AF-S NIKKOR 120-300MM F/2.8E FL ED SR VR OBJEKTİFİN GELİŞTİRİLDİĞİNİ DUYURDU

Amsterdam - Hollanda, 4 Eylül 2019: Nikon, Nikon D6 profesyonel dijital SLR fotoğraf makinesinin ve Nikon FX biçimli fotoğraf makineleriyle uyumlu AF-S NIKKOR 120-300mm f/2.8E FL ED SR VR telefoto zoom objektifin geliştirildiğini gururla duyurur.

Nikon'un bugüne kadarki en gelişmiş dijital SLR fotoğraf makinesi olan D6'nın geliştirilmesi, tek haneli D serisinin 20. yıl dönümüne işaret ediyor. 1999 yılında D1'in piyasaya sürülmesinden bu yana, Nikon'un amiral gemisi fotoğraf makineleri endüstrinin en gelişmiş teknolojileriyle ve Nikon'un fotoğraf makinesi geliştirme alanındaki köklü geçmişi boyunca edindiği fotoğrafçılık bilgi birikimiyle evrildi. Tıpkı selefleri gibi D6'nın geliştirilmesi de en zorlu koşullarda bile performans konusunda en üst seviyeyi isteyen profesyonel fotoğrafçıların kati taleplerine yönelik bir cevap niteliği taşıyor.

D serisi fotoğraf makineleri için kullanılan Nikon F objektif yuvasının 60. yıl dönümünü kutlayan Nikon, AF-S NIKKOR 120-300mm f/2.8E FL ED SR VR objektifin geliştirildiğini de duyuruyor. Yeni telefoto zoom objektif, spor fotoğrafçılığı gibi sahada çekim gerektiren alanlara odaklanan profesyonel fotoğrafçılara daha da fazla destek sağlayacak.

Yeni ürün geliştirmeleri, Nikon'un fotoğrafçılığa ilişkin olanakları genişletme konusundaki kararlılığının yanı sıra hem dijital SLR hem de aynasız fotoğraf makinesi sistemleriyle birlikte zengin objektif serisi ile fotoğrafçılık kültürüne yaptığı öncülüğü ortaya koymaktadır.

*Bu ürünlerin piyasaya sürülme tarihlerini ve perakende fiyatlarını da içeren ayrıntılar ileriki bir tarihte açıklanacaktır.