Forum

Yeni Canon 1dx III

Otomatik odaklama hızında ve hassasiyetinde yeni bir çağ

EOS-1D X Mark III, önceki modele göre 28 kat daha fazla çözünürlüğe sahip yepyeni bir AF sensörünü bünyesinde barındırır ve her durumda benzersiz odak takibi için derin öğrenme teknolojisine sahip gelişmiş AF algoritmalarını kullanır. Canlı Kontrol ve videoda, 525 AF alanına sahip sensörün yaklaşık yüzde 90x100'ünde Dual Pixel CMOS AF teknolojisinin sunduğu ek avantaj bulunmaktadır. Daha geniş bir EV aralığında AF ile gerçek anlamda odaklama hiç bu kadar hassas ve çok yönlü olmamıştı.

Olağanüstü fotoğraflar ve video

Yeni Canon CMOS sensör ve güçlü yeni DIGIC işleme ile yüksek ISO değerlerinde bile görüntü kalitesi mükemmel seviyelerde olur. Ayrıca, 60p'de 4K video çekmenin yanı sıra Canon Log ile CFexpress kartlarına dahili olarak kaydedilen RAW video veya 10 bit video çekimi seçenekleri de bulunur. Yeni parlak vizör, sıfır gecikmeyle nesnenize gerçek zamanlı olarak bağlanmanızı sağlar.

Durum ne olursa olsun her zaman performansa hazır

EOS-1D X Mark III, olağanüstü performans sunabilmesi için önemli ölçüde yükseltildi ve artık yalnızca optik vizörle 16 fps kare hızı değil, aynı zamanda tam AE ve AF ile canlı kontrol modunda mekanik veya elektronik deklanşör kullanılarak 20 fps kare hızı da sunuyor. Fotoğraf makinesi, LP-E19 piliyle son derece uzun pil ömrü, yeni aydınlatma düğmeleri ve çoklu kontrolün yanı sıra AF-ON düğmesindeki tamamen yeni AF noktası seçim kontrolüyle tüm alanlarda mükemmel performans gösterecek şekilde geliştirilmiştir. Bu özelliklerin tamamı, magnezyum alaşımlı ve hava koşullarına dayanıklı bir gövdede sunuluyor.